Konteyner Evler Projesi

Sosyal Medyada Paylaş

Konteyner Evler Projesi

konteyner ev

DEPREMZEDELERE UMUT DOLU, SICACIK KONTEYNER EVLER!

Depremzede dostlarımıza kalıcı konutlara geçilene kadar afet bölgelerinde eşyalı ve altyapı destekli konteyner evler kuruyoruz!

06 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde gerçekleşen Gaziantep – Kahramanmaraş depremlerinde ve uzantısını konumunda gerçekleşen 20 Şubat 2023 Hatay Depremlerinde büyük bir felaket yaşadık. Ülkemizin uzun zamandır böylesine geniş bir coğrafyayı etkileyen bir afetin etkisinde olmamıştı. Kayıplarımız hiç olmadığı kadar fazla. Yitip giden canlarımızın yanında yıkılan şehirlerimiz, yaşam alanlarımız geride kalanlarımıza çok zor hayat şartları sunuyor.

Eko Uluslararası Yardım Derneği olarak deprem sonrasındaki zor ve acı dolu günlerimizi daha yaşanabilir, tam manasıyla eskisi gibi olamasa da daha mutlu bir duruma getirebilmek için depremin ilk gününden bugüne canla başla çalışıyoruz. Bu kötü günleri milletimizin el birliğiyle verdiği mücadele ile aşacağımızı biliyoruz ve UMUTLUYUZ!

Bu kötü günleri atlatabilmek, afetzedelerimize daha umutlu bir gelecek hazırlamak için, onların acılarını hafifletebilmek için çabalıyoruz. Şu anki durumda en önemli şey barınma ihtiyacını karşılayabilmek. Onları kalıcı konutlarına kavuşturana kadar afet bölgelerinde eşyalı ve altyapı destekli konteyner evler kuruyoruz. Bu evleri; güneş enerjili, beyaz eşyalı, yataklı bazalı, ısıtıcılı, koltuklu, masalı, halı ve mutfak eşyalarıyla afetzedelerimize kendi evini aratmayacak bir standartta kuruyoruz. Bunun içinse siz değerli bağışçılarımızın desteğine ihtiyacımız var.

Sizler de elinizden geldiğince bu evlerimize destek sağlayabilirsiniz. Şimdi afetzedelerimize sahip çıkma vakti!

Picture of Eko Uluslararası Yardım Derneği

Eko Uluslararası Yardım Derneği

Yorum bırakın

Bültenimize kaydolun.

KVKK uyarınca bildirmiş olduğunuz e-posta adresinin işleneceğini kabul ve beyan edersiniz.

Scroll to Top