İlk Konteynerimizi Küçük Fahri’ye Teslim Ettik!

Sosyal Medyada Paylaş

Bi' Sıcak Konteyner Meselesi

Eko Uluslararası Yardım Derneği Olarak Deprem Bölgesinde İlk Konteynerimizi Teslim Ettik!

Ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerde etkilenen bölgelerde yardım amaçlı çalışmalarını sürdüren Eko Uluslararası Yardım Derneği, konteyner dağıtımlarına başladı.

Depremde evlerini kaybeden ailelere geçici barınma sağlamak amacıyla Eko Uluslararası Yardım Derneği, bölgede 1 adet konteyner dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtımların ilerleyen günlerde de devam edeceği belirtildi.

Konu hakkında açıklama yapan Eko Uluslararası Yardım Derneği başkanı Nurettin FIRAT, “Deprem sonrası bölgede yaşayan ailelerin barınma sorunu oldukça büyük bir sorun haline geldi. Biz de dernek olarak elimizden geldiğince bu sorunu azaltmak için çalışmalarımıza hız verdik. Konteyner dağıtımları da bu çalışmalarımızın bir parçası. Depremzedelerin en kısa sürede normal hayatlarına dönmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Kahramanmaraş’ta Fahri ve ailesini konteyner eviyle buluşturduk. Fahri çok özel bir çocuk. Bize hayallerinden bahsetti, havuzlu ev projesi varmış bize projesini anlattı. Zaman zaman bizleri inceledi, kimliklerimizi yorumladı, fotoğraflarımızı beğenmedi kendisi, burun kıvırdı bize sonra da gönlümüzü sıcak bir çay ve en az çay kadar sıcacık gülümsemeleri ile fethetti” dedi.

EIAO, konteyneri teslim etmekle kalmadı bir konteynerde ne gerekliyse içindeki tüm malzemeleri ve eşyaları da küçük Fahri’ye teslim etti.

EIAO, depremde etkilenen bölgelerde gıda, su, giysi gibi temel ihtiyaçlar için de yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Eko Uluslararası Yardım Derneği’nin başarılı çalışmaları, sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde de takdirle karşılanıyor. Dernek, uluslararası işbirliği ve yardım kuruluşlarıyla da iş birliği yaparak, dünya genelinde de insani yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

Siz değerli bağışçılarımızın destekleriyle gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizin daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşması için bize bağış yapmayı unutmayın.

Picture of Eko Uluslararası Yardım Derneği

Eko Uluslararası Yardım Derneği

Yorum bırakın

Bültenimize kaydolun.

KVKK uyarınca bildirmiş olduğunuz e-posta adresinin işleneceğini kabul ve beyan edersiniz.

Scroll to Top