Deprem Bağış Projesi

Sosyal Medyada Paylaş

Deprem Bağış Projesi

Deprem Bağış Projesi - Gaziantep Kahramanmaraş Depremi

Bağışlarınız Yaşatıyor!

06 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde gerçekleşen Gaziantep ve Kahramanmaraş depremlerinde büyük bir felaket yaşadık. Ülkemizin uzun zamandır böylesine geniş bir coğrafyayı etkileyen bir afetin etkisinde olmamıştı. Afetin boyutları çok büyük. Şehirler yıkılmış ve yıkılan binaların enkazlarında nice canlarımız vefat etmiş vaziyette.

Eko Uluslararası Yardım Derneği olarak depremin olduğu ilk andan itibaren deprem bölgesinde yöre halkının yaralarını sarmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret gösteriyoruz. Depremin yaşandığı ilk andan itibaren önce Şanlıurfa’ya ulaşıp enkaz çalışmalarını inceleyip bilgi sahibi olduktan sonra depremin 20. saatine varılmış olmasına rağmen halen yardım gitmemiş Adıyaman bölgesine ulaştık. Adıyaman’a ulaştığımızda şehrin tamamen karanlıkta olduğunu, insanların enkazlardan gelen çığlık seslerini duyduk. Bu durum bizi derinden etkilese de sizlerin desteğini arkamıza alarak çalışmalara ve koordinasyona başladık. Yardımların çok geç ulaştığı Adıyaman’a ilk ulaşan STK olarak elimizden gelen her şeyi yaptık. 2. günün sonuna kadar sosyal medyada ve tv ekranlarında adı dahi geçmeyen Adıyaman ilini sosyal medya ekibimizin katkılarıyla geniş kitlelere duyurduk ve yardım çağrısı karşılık buldu. Uzun süren enkaz çalışmaları ve yardım dağıtımı sürecinde dernek başkanımız Dr. Nurettin Fırat bizzat bulundu. Gerek dağıtım konusunda gerekse enkazdan çıkarılan afetzedelerin ilk yardım müdahalesi konusunda canla başla gece gündüz demeden çalıştık. Siz kıymetli bağışçılarımızın desteğini her an ardımızda hissettik. Aynı zamanda bu sorumluluğun ağır yükünü de sırtımızda hissettik.

Artık deprem süreci farklı bir boyuta evriliyor. Enkaz çalışmalarında neredeyse sona gelinmiş durumda. Asıl önemli kısım bundan sonra el birliğiyle yeniden inşa edeceğimiz 10 ilimizde. Maddi ve manevi yıkım en üst seviyede. Bu yaraları birlikte sarabilmemiz için sizin bağışlarınızı bekliyoruz.

Eko Uluslararası Yardım Derneği olarak siz bağışçılarımızdan gelen yardım malzemelerini ve bağışlarınızı nerelere ne şekilde iletildiğini teknolojik alt yapı müsaade ettiğince anlık olarak paylaştık. Bundan sonra da paylaşmaya devam edeceğiz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Bağışlarınız için banka hesap numaralarımız:

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmek İçin:

Ekşi sözlük üzerinden kurumsal hesabımıza ulaşmak için:

Ekşi Sözlük – Eko Uluslararası Yardım Derneği

Picture of Eko Uluslararası Yardım Derneği

Eko Uluslararası Yardım Derneği

Yorum bırakın

Bültenimize kaydolun.

KVKK uyarınca bildirmiş olduğunuz e-posta adresinin işleneceğini kabul ve beyan edersiniz.

Scroll to Top