Su Kuyusu Yardımları

su kuyusu

Su Kuyusunun Önemi

Yaklaşık 1.5 milyar insanın içme suyu olarak kullandığı su hijyenik değil. Kirli su; neden olduğu kolera, ishal ve tifo hastalıklarıyla her gün yaklaşık 1500 çocuğun hayatını çalıyor. Kuraklık, salgın hastalıklar ve suya ulaşım güçlüğü nedeniyle her yıl hayatını kaybeden insan sayısı 2 milyonu geçiyor.

Kuraklık, kıtlık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik içilebilir temiz su kaynaklarını yok ediyor. Milyonlarca insan sağlıklı suya sahip olamadığı için her geçen gün dünyamızda kitlesel hastalıklar artıyor. Temiz su kaynaklarının azalmaması için ciddi ve uygulanabilir önlemler alınması gerekiyor. İnsanların karşı karşıya olduğu tehlikeler tükenen su kaynakları ile her geçen gün çoğalıyor. Afrika ve Asya bölgesi başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde insanlar günlük su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalıyorlar. Ancak bulabildikleri kirli ve çamurlu sularla su ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. Eko International Aid Organization olarak kurak topraklarda su kuyusu projelerimizle insanlarımıza umut oluyoruz. 

Su kuyusu açtırma fiyatı farklı ülkelerin ekonomik koşullarına göre değişkenlik göstermektedir.  Bu konuda dernek yetkililerimizle iletişime geçerek ülkelerin su kuyusu fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Derneğimiz; sizleri, en acil ihtiyaç bulunan bölgeler ve bütçeniz kapsamında değerlendirecektir. En uygun ülkede iyiliğinizi hayata geçireceğiz. 

Projelerimiz hakkında detaylı bilgi almak için PROJELER sayfamızı ziyaret edin.

Katkıda bulunduğunuz projelerin sonuçlarını ve güncel projelerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

Facebook – Instagram – Twitter

Scroll to Top